• 23 września 2017r. Rozgrywka 4, Tura 424.
  x
  Wrzesień 2017
  PNWTŚRCZPTSOND
      
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
   
  Listy prezydenckie.
  Listy parlamentarne
  Listy parlamentarne i prezydenckie
  Wybory prezydenckie I lub II tura
  Wybory parlamentarne
  Wybory parlamentarne i prezydenckie
  Nowa rozgrywka
 • Menu Premium
 • Odkrycie tajnych akt.
  x
  Odkrycie tajnych akt.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
  Przyznano nagrodę w wysokości 3 Talonów.
x

Zadanie # ().

x
x

Wisielec bez polskich znaków.

x

Należy sterować myszką.

Tweety użytkownika @PolisOnline

Pomoc

Tutaj znajdziesz informacje dotyczące pomocy dla nowych graczy.

Jeśli po mimo przeczytania informacji w zakładce nie wiesz co do czego służy to ta zakładka jest dla ciebie. Tutaj dowiesz się wszystkiego co nie zostało opisane w zakładkach i zadaniach, które z pewnością wykonałeś/aś.

Wstęp

Polis Online to gra polityczna online przez przeglądarkę.

Każdy w naszej grze może zostać kim chce, ponieważ Polis Online symuluje realne państwo. Mamy do dyspozycji bardzo wiele stanowisk od zwykłego pracownika do prezydenta Polis Online. Więcej dowiesz się w dalszej części poradnika jak i samouczka, czy opisów w samej grze.

Quiz

W quizie musisz wybrać swoją płeć, ugrupowanie i doktryne.
Ugrupowanie to podział obywateli lub partii względem poglądów. W naszym e-państwie można wyróżnić 5 ugrupowań. Są to: Prawica, Centroprawica, Centrum, Centrolewica, Lewica.

Doktryna wynika z danej ideologii i stanowi ona konkretyzację systemu ideologicznego. Nie wpływa ona na nic. Ma tylko za zadanie dostarczyć więcej informacji o obywatelu. W naszym e-państwie można wyróżnić 8 doktryn. Są to: Rewolucyjna, Konserwatywna, Reformistyczna, Reakcyjna, Utopijna, Prognostyczna, Elitarna, Egalitarna.

Postać

Postać, czyli Ty. Twoje konto, które założyłeś posiada cztery statystyki. Zanim dowiesz się o nich to musisz wiedzieć o innych ważnych czynnikach gry takich jak:
Pesel to unikalny numer, który tak jak w realnym życiu jest i tutaj. Jest to bardzo ważny numer, ponieważ bez niego nie można np. wysłać wiadomości do innego obywatela.
PLV to pieniądze, którymi możesz za wszystko płacić w naszym państwie.
Talony to waluta premium za którą możesz zakupić usługi premium w grze.

Teraz przejdziemy do statystyk.
Kondycja pozwala na dodawanie nowych tematów, postów, głosowaniu w wyborach, odbijaniu karty pracy i wiele innych. Jeżeli Kondycja będzie za niska, poniżej 10 % trafisz do szpitala. Regenerować można ją za pomocą Pasażu Handlowego, Salonu samochodowego lub Nieruchomości.
Doświadczenie pozwala na produkcję towarów w firmie. Tym więcej jej masz tym lepiej dla ciebie i firmy w której pracujesz. Gdy masz większe ilości Doświadczenia możesz prosić o podwyżkę.
Inteligencje można zdobyć w Pasażu Handlowym. Gdy osiągniesz pewien próg Inteligencji zostanie ona w niskim stopniu odejmowana co turę. Wpływa na rankingi w grze.
Charyzma można zdobyć w Pasażu Handlowym. Gdy osiągniesz pewien próg Charyzmy zostanie ona w niskim stopniu odejmowana co turę. Wpływa na rankingi w grze.
Wcześniej nie wspomnianą statystyką jest Aktywność, która zależy od ilości napisanych postów i utworzonych tematów.

Majątek

Majątek, czyli wszystko to co posiadasz w naszej grze.
Zarządzanie Majątkiem może wydawać się trudne lecz z czasem nabierzesz wprawy i bez problemu będziesz wiedział/a co zrobić aby zarobić.

Aby zarobić i stać się kimś musisz codziennie odbijać kartę pracy. Jest to bardzo ważne, gdyż bez pieniędzy daleko nie zajdziesz. No jedynie, że masz własną firmę i dobrze prosperuje to odbijanie karty pracy możesz pominąć. Inwestuj pieniądze również w lokaty i akcje, które możesz kupić za pomocą Maklera. Na stan twojego Majątku wpływają również działki, które można kupować i są zależne od TRP.

Wybory

W naszym państwie dostępne są wybory prezydenckie, parlamentarne oraz tylko dla posłów marszałkowskie. Listy i wybory prezydenckie i parlamentarne odbywają się według kalendarza.

Aby dostać się na listy wyborcze wyborów prezydenckich należy być w rankingu bohaterów w pierwszej dwudziestce i posiadać na koncie 300 PLV. Opłata zostanie pobrana w raz z generowaniem list wyborczych.

Wybory parlamentarne dotyczą pierwszych dziesięciu partii według rankingu partii i dana partia musi posiadać na koncie 100 PLV. Jest to zabezpieczenie aby partie nie robiły dużych długów dostając się na listę wyborczą.

Aby dostać się na listę wyborczą i w przyszłości zostać posłem trzeba należeć do partii, która dostanie się na listę parlamentarną.

Wybory marszałkowskie to wybór z pośród wszystkich posłów marszałka. Jest ono przeprowadzane zaraz po wyborach parlamentarnych.

Zagłosować w wyborach możesz tylko wtedy, gdy spełniasz określone statystyki zapisane w zakładce Wybory.

Firma

Każdy obywatel Polis Online może założyć firmę tylko jeżeli posiada odpowiednie statystyki. Dzięki firmie możesz zarobić, więcej pieniędzy niż tylko tyle co szef Ci rzuci. Ale również dobrze możesz szybko wrócić do zwykłej pracy, gdyż firma przynosi zyski ale i również starty. Trzeba wypłacać każdemu pracownikowi pensję. Również trzeba płacić za towar państwu, który wynosi 2 PLV za wyprodukowaną sztukę.

PAP

PAP to centrum informacji o stanie państwa, jego budżecie i wiele innych. Jeżeli sam/a nie sprawdzisz to nie będziesz wiedział/a.

Wyróżniającym się z tego wszystkiego jest Debata. Dzięki debacie możesz kontaktować się z innymi obywatelami i organizować spotkania na debacie.

Partia

Posiadać partię to przywilej ale na początku gry radzimy wysłać podanie do wybranej partii. Dzięki partii można brać udział w wyborach parlamentarnych i zajmować miejsce jako poseł. Bez partii niestety nie możesz być posłem.

Koalicja

Koalicje można stworzyć z dwóch partii. Ma to na celu stworzenie lepszej komunikacji pomiędzy partiami. Koalicja nie może startować w wyborach parlamentarnych ale może tworzyć wspólny rząd.

Pałac

W Pałacu Prezydenckim mieszka prezydent, który został wybrany podczas wyborów prezydenckich. Prezydent ma dostęp do wielu funkcji, które nie są dostępne dla zwykłego obywatela. Prezydent może dodać orędzie prezydenckie, referendum, czy stworzyć kancelarie prezydenta. Kadencja prezydenta wynosi cztery tygodnie. Po zakończeniu kadencji prezydent dostaje swoje miejsce w galerii prezydentów i po zakończeniu rozgrywki nagrodę.

Parlament

Parlament, czyli miejsce w którym zbierają się wszyscy posłowie. Jeżeli jesteś posłem możesz pisać na Mównicy Sejmowej i głosować nad ustawami. Zwykły obywatel jedynie może się przyglądać temu co tam się dzieje. Oprócz tego dostępne są komisje sejmowe, które tworzy Marszałek. Marszałek to główny reprezentant parlamentu i kieruje obradami parlamentu. Kadencja marszałka jak i całego parlamentu trwa dwa tygodnie.

Rząd

Na czele rządu stoi premier. Premier ma dostęp do funkcji zarządzania ustawami. Może je proponować, a następnie po akceptacji przez administrację może podać je pod głosowanie. Premier może wybrać skład rządu. Kadencja premiera trwa dwa tygodnie. Po zakończeniu kadencji premiera dostaje swoje miejsce w galerii premierów i po zakończeniu rozgrywki nagrodę.

Dyskusje

Dyskusje można nazwać również forum. W tej zakładce masz dostęp do Hyde Parku, Związku Pomocy Nowicjuszom, Sport, Po Godzinach i Związku Maklerskiego. Dzięki pisaniu w tych zakładkach zdobywasz statystykę aktywności. Niestety zostają odejmowane punkty kondycji podczas dodawania nowych tematów lub postów.

Jeżeli jesteś nowym graczem polecamy Związek Pomocy Nowicjuszom.

Salon Prasowy

W Kiosku możesz kupić sobie artykuł i go oczywiście przeczytać. Artykuły to źródło wiedzy co się dzieje w naszym kraju i nie tylko. Stworzenie własnej gazety to prestiż i dzięki temu możesz się wybić z bycia szarym obywatelem. Dzięki gazecie możesz się wypromować i do tego zarobić dodatkowe pieniądze. Bardzo polecane dla nowych graczy.

Stowarzyszenia

Każdy obywatel po spełnieniu wymagań może założyć stowarzyszenie. Stowarzyszenia pozwalają na osobne forum obywatelom, które mają swoje zainteresowania i poglądach. Możesz być członkiem kilku stowarzyszeń.

Półświatek

Półświatek to miejsce w którym możesz uzyskać Talony ale również możesz je wydać na dodatkowe udogodnienia w grze. Więcej informacji z pewnością znajdziesz w grze.

Podsumowanie

Ten poradnik to tylko dopełnienie tego co jest zawarte w samej grze. Na praktycznie każdej zakładce znajdziesz opis danej zakładki koło obrazka. W grze dostępny jest również samouczek, który aktualnie posiada 30 zadań i za wykonanie każdego zadania otrzymujesz dodatkowe pieniądze.

Jeżeli to wszystko co do tej pory przeczytałeś/aś (samouczek, zakładki, poradnik) to możesz skorzystać jeszcze z FAQ. A jeżeli FAQ Ci nie pomoże to zapraszamy do zadania pytania w supporcie.

Logowanie

E-mail:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
FB
Zapomniałeś/aś hasła?
Wyślij kod aktywacyjny jeszcze raz.

Statystyki

Zarejestrowane konta: 911
Przyznane obywatelstwa: 720
Obywatele online: 0
Obywatele w więzieniu: 12

Reklama